Categorieën
iDEAL

Aantal iDEAL-transacties en totaal bedragen volgens het CBS t/m oktober 2024

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) publiceerde op 1 december 2023 weer een tabel met betalingstransacties naar betaalmethode per maand. In het bericht “Betalingstransacties naar betaalmethode, aantallen en bedragen per maand” kan het Excel-document met de details gedownload worden. Voor iDEAL staat het er als volgt voor.

20192020202120222023

aantalaantalaantalaantalaantal

× 1000× 1000× 1000× 1000× 1000






Januari52.30063.70096.800101.660109.408
Februari45.90058.20088.30088.25198.685
Maart50.60062.80096.900100.206111.149
April50.40069.40093.50098.168108.449
Mei56.80075.80096.000106.171117.559
Juni56.10076.20095.800104.643115.533
Juli56.90077.70092.600103.210116.945
Augustus54.10074.80089.20097.744109.665
September56.80073.70089.200100.779111.175
Oktober59.70081.10096.100105.855118.212
November62.70084.100101.100112.556
December64.50092.900107.313113.507
Aantal betalingstransacties met iDEAL per maand
20192020202120222023

mln euromln euromln euromln euromln euro






Januari4.2945.4918.2579.64010.457
Februari3.5294.7047.5287.5828.729
Maart3.9525.8198.3238.67710.158
April4.0015.0128.3638.3369.120
Mei4.6605.4439.1379.58610.755
Juni4.4215.6828.1179.23910.909
Juli4.5405.8267.5548.77710.531
Augustus4.2715.3797.4278.4109.928
September4.4295.3537.3978.4629.468
Oktober4.5675.8477.9188.80710.810
November4.8746.7128.9679.581
December5.8178.1819.06010.233
Totaal bedrag betalingstransacties met iDEAL per maand

Daarmee lijkt oktober 2023 in de boeken te gaan als de meest succesvolle maand voor de iDEAL-betaalmethode. In totaal ruim 118.212.000 iDEAL-transacties met een totaalbedrag van € 10.810.000.000, dat is een gemiddelde van ~ € 91,45 per iDEAL-transactie.

Black Friday heeft miljoenen transacties opgeleverd: winkels en online shops verkochten dit jaar meer dan ooit. Volgens betaalplatform iDEAL is een recordaantal van 7,1 miljoen betalingen verricht.

NU.nl – https://www.nu.nl/economie/6291292/winkels-verkochten-opnieuw-meer-dan-ooit-tijdens-black-friday.html