Categorieën
iDEAL

Currence publiceert iDEAL-tarieven voor licentiehouders, certificaathouders en geaccrediteerde partijen

Via Google Alerts werd ik geattendeerd op de volgende webpagina: https://ideal.nl/ideal-tarieven. Op deze pagina zijn de iDEAL-tarieven die Currence rekent aan licentiehouders, certificaathouders en geaccrediteerde partijen. Opvallend vond ik dat Currence een extra vergoeding rekent voor het insturen van de bankkeuze (issuer_id) van kopers. In het nieuwe iDEAL 2.0 komt dit te vervallen en blijkbaar rekent Currence er maar een extra vergoeding voor. Waarschijnlijk om grote payment providers zoals Buckaroo, Mollie, Pay·, etc. te stimuleren om de bankkeuze niet langer aan te bieden op hun betaalpagina’s.

Categorieën
iDEAL

Aantal iDEAL-transacties en totaal bedragen volgens het CBS t/m februari 2024

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) publiceerde op 28 maart 2024 weer een tabel met betalingstransacties naar betaalmethode per maand. In het bericht “Betalingstransacties naar betaalmethode, aantallen en bedragen per maand” kan het Excel-document met de details gedownload worden. Voor iDEAL staat het er als volgt voor.

201920202021202220232024

aantalaantalaantalaantalaantalaantal

× 1000× 1000× 1000× 1000× 1000× 1000






Januari52.30063.70096.800101.660109.408120.200
Februari45.90058.20088.30088.25198.685110.690
Maart50.60062.80096.900100.206111.149
April50.40069.40093.50098.168108.449
Mei56.80075.80096.000106.171117.559
Juni56.10076.20095.800104.643115.533
Juli56.90077.70092.600103.210116.945
Augustus54.10074.80089.20097.744109.665
September56.80073.70089.200100.779111.175
Oktober59.70081.10096.100105.855118.212
November62.70084.100101.100112.556
December64.50092.900107.313113.507
Aantal betalingstransacties met iDEAL per maand
201920202021202220232024

mln euromln euromln euromln euromln euromln euro






Januari4.2945.4918.2579.64010.45712.180
Februari3.5294.7047.5287.5828.72910.440
Maart3.9525.8198.3238.67710.158
April4.0015.0128.3638.3369.120
Mei4.6605.4439.1379.58610.755
Juni4.4215.6828.1179.23910.909
Juli4.5405.8267.5548.77710.531
Augustus4.2715.3797.4278.4109.928
September4.4295.3537.3978.4629.468
Oktober4.5675.8477.9188.80710.810
November4.8746.7128.9679.581
December5.8178.1819.06010.233
Totaal bedrag betalingstransacties met iDEAL per maand

Daarmee lijkt januari 2024 in de boeken te gaan als de meest succesvolle maand voor de iDEAL-betaalmethode. In totaal ruim 120.200.000 iDEAL-transacties met een totaalbedrag van € 12.180.000.000, dat is een gemiddelde van ~ € 101,33 per iDEAL-transactie.